کشتن تصادف ماشین دستگاه انتظامی فرمانده انتظامی استان

کشتن: تصادف ماشین دستگاه انتظامی فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی گرافن پوشش‌های زرهی را متحول می‌کند ، جلیقه ضدگلوله به نازکی فویل!

محققان به تازگی در محیط آزمایشگاهی موفق به ساخت ماده ای متشکل از دو لایه گرافین شده‌ اند که انعطاف پذیری مانند ورق‌های فویل را دارد ولی آنقدر محکم است که می توا

گرافن پوشش‌های زرهی را متحول می‌کند ، جلیقه ضدگلوله به نازکی فویل!

جلیقه ضدگلوله به نازکی فویل!/ گرافن پوشش های زرهی را متحول می کند

عبارات مهم : گلوله

محققان به تازگی در محیط آزمایشگاهی موفق به ساخت ماده ای متشکل از دو لایه گرافین شده است اند که انعطاف پذیری مانند ورق های فویل را دارد ولی آنقدر محکم است که می تواند جلوی گلوله را بگیرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ساینس، این ماده می تواند جهت ساخت جلیقه های ضدگلوله بسیار سبک و نازک مورد استفاده قرار بگیرد. ماده ای که به نام Diamene شهرت دارد نخستین ماده دو بعدی در دنیا است که تنها یک اتم ضخامت دارد و یک میلیون برابر باریکتر از قطر موی انسان است.

گرافن پوشش‌های زرهی را متحول می‌کند ، جلیقه ضدگلوله به نازکی فویل!

محققان می گویند مقاومت و مشکل به اندازه الماس دارد و به همین خاطر در پوشش های زرهی آینده نقش مهمی ایفا خواهد کرد. با وجود منعطف بودن این ماده در وقت برخورد شیء پرسرعتی مانند گلوله به شدت سخت و مقاوم می شود.خواص شبیه الماس این ماده تنها زمانی بروز می کند که تنها دو لایه گرافن روی هم قرار بگیرند. الیسا ریودو، پروفسور فیزیک و محقق ارشد این پروژه در این باره گفت: این باریک ترین ماده ساخته شده است با مقاومت و مشکل یک الماس است که تا به امروز ساخته شده است است.

واژه های کلیدی: گلوله | ضدگلوله | جلیقه ضدگلوله | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs